Dach płaski – zastosowanie płyt PIR

Płyty izolacyjne PIR to wszechstronne materiały termoizolacyjne, które możemy wykorzystać niemal wszędzie; w podłogach, ścianach, jak i dachach – nie tylko tych skośnych, ale również płaskich, które zyskują coraz większą popularność w nowoczesnym budownictwie.

Bez wątpienia główną zaletą płyt izolacyjnych PIR na dachach płaskich jest zgodność z wieloma rodzajami para- i hydroizolacji, których montaż jest niezbędny, jeśli dach posiada jakąkolwiek roślinność lub podsypkę.

Dach płaski zielony ze względu na żywą tkankę potrzebuje kilku warstw materiałów, tj. na stropie żelbetowym powinna zostać położona paraizolacja, później płyty PIR, najlepiej nadadzą się do tego te z okładziną aluminium lub welon szklany, w zależności od zastosowanego systemu montażu, następnie hydroizolacja z geowłókniną chłonno-ochroną, drenażem odprowadzającym wilgoć oraz geowłókniną filtracyjną, która jest już bezpośrednim podłożem dla roślinności.

Zanim na dachu płaskim balastowym zamontujemy płyty izolacyjne, należy na strop żelbetowy położyć paraizolację. Następnie płyty PIR powinny zostać okryte hydroizolacją. To wystarczy, aby na sam wierzch wysypać warstwę żwiru dociążającą termoizolację.

Przy podejmowaniu decyzji dotyczącej ocieplenia dachu płaskiego pamiętajmy, że warto zdecydować się na płyty PIR, które skutecznie wspomogą trwałość takiego rozwiązania. Klasyczna termoizolacja może okazać się bardziej podatna na uszkodzenia w wyniku eksploatacji. Termoizolacja PIR jest lekka, jednocześnie stabilna i wytrzymała na nacisk, wilgoć, wahania temperatur, a także czynniki chemiczne i biologiczne. 

Dodatkowe informacje na temat płyt izolacyjnych PIR oraz ich montażu na dachach płaskich są dostępne u Przedstawicieli Handlowych firmy BOKKA oraz u Specjalistów ds. Obsługi Klienta.

ZOSTAW KOMENTARZ