Zastosowania płyt PIR

Płyty PIR są coraz częściej wybieranym systemem izolacji. Nic dziwnego – zapewniają lepszy współczynnik przewodzenia ciepła niż styropian i wełna mineralna jednocześnie przy mniejszym ciężarze własnym i grubości, a przez to sprawiają, że budynek jest bardziej energooszczędny. Są odporne na wilgoć, ogień oraz czynniki biologiczne i chemiczne. Gdzie się je najczęściej wykorzystuje? Sprawdźmy!

Budynki mieszkalne

Izolacje PIR można wykorzystać do ocieplenia właściwie każdej części domu. Najczęściej są stosowane na dachy, zarówno skośne, jak i płaskie, ale nadadzą się również do ścian, stropów, tarasów, podłóg, piwnic, a nawet fundamentów. Już cienka warstwa płyt termPIR® jest w stanie zapewnić optymalny poziom izolacji, przy jednoczesnym niezabieraniu cennej powierzchni użytkowej, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych rozwiązań.

Obiekty przemysłowe

Przedsiębiorcy często wykorzystują izolację PIR ze względu na jej wytrzymałość na oddziaływania mechaniczne, czynniki biologiczne i chemiczne, wilgoć oraz ogień, dzięki czemu na długie lata mogą wykluczyć konieczność remontów i napraw. Praktyczność tego rozwiązania ma kluczowe znaczenie.

Chłodnie i mroźnie

Pamiętajmy, że płyty izolacyjne termPIR® spełniają również funkcję stabilizacji temperatury wewnątrz budynku, dlatego często wykorzystuje się je przy budowie chłodni i mroźni. Zapobiegają nagrzaniu się budynku wewnątrz, bez względu na temperatury panujące na zewnątrz, co pozwala na utrzymanie odpowiedniego mikroklimatu.

Obiekty inwentarskie

Obiekty inwentarskie to kolejny świetny sposób wykorzystania izolacji termPIR®. Pozwalają utrzymać prawidłowe warunki cieplne, a także są odporne na rozwój grzybów i pleśni, co pozytywne wpływa na zdrowie zwierząt. Cały budynek łatwiej jest zachować w czystości, bo płyty termPIR® zawsze można opłukać za pomocą myjki ciśnieniowej!

Dodatkowe informacje na temat izolacji termPIR® oraz porady w tym temacie można uzyskać u Przedstawicieli Handlowych firmy BOKKA oraz u Specjalistów ds. Obsługi Klienta.

UDOSTĘPNIJ :